KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15494008
nr 1549 4008
Bruno Pakarinen
(1880-1955), Finland
Oljemålning, Hus vid vatten, "Nyslott" Finland. Signerad, daterad -44. Olja på pannå, 35x41 cm, yttermått inklusive ram: 47x53 cm
Bruno Pakarinen, finländsk målare född 1880, död 1955.
Utrop:
500 kr
måndag 19 juni 2023
kl 20:02:02
Bruno Pakarinen
Läs mer om Bruno Pakarinen